Rozcestník
Zpět

Mahlkönig - král mezi mlýnky

21. 5. 2014

Nechtělo se nám sepisovat celý, nový článek o našem skvělém freshovém mlýnku Mahlkönig. Tak jsem si pomohl a článek převzal od spřáteleného webu kava-online.cz. Neberte to jako reklamu, i když vlastně ano. Mlýnek je tak skvělý, že mu klidně reklamu uděláme.

Vlastní článek:

Nejdřív si pojďme objasnit, co to vlastně „freshové“ mlýnky jsou. Mahlkönig K30 ES má 10 stupňů pro správné nastavení hrubosti mletí (včetně možnosti nastavení nejen na celé jednotky, ale i na „půlstupně“).

V jiné kategorii můžete počet porcí každé ráno vynulovat a večer zase odečíst - máte dokonalý přehled o tom, kolik kávy se ten den připravilo. Jejich funkce se dá odvodit už podle samotného názvu: FRESH = čerstvý, nový. Tyto takzvaně freshové mlýnky melou vždy jen jednu nebo dvě porce naráz - nemají tak žádný zásobník na mletou kávu – káva padá přímo do přiložené páky. Díky této technologii je káva vždy namleta těsně před samotnou přípravou. Německá značka Mahlkönig je v oblasti výroby těchto freschových mlýnků světová jednička. Sídlo společnosti, ale hlavně také vývoj a samotná výroba mlýnků, je v Hamburku, který sám je znám jako jeden z největších kávových „uzlů“ u nás v Evropě. Mlýnky na kávu Mahlkönig se prodávají v několika kategoriích. My používáme mlýnek na kávu Mahlkönig K30 ES. Tento mlýnek je zajímavý nejen svým moderním designem, ale také svou přesností a podle mého názoru také velmi lehkým nastavování a ovládáním.

Nejprve je potřeba nastavit si mlýnek tak, aby byla káva dobře namletá – stupně mletí měníte manuálně. Jakmile je toto splněno, naprogramuje se mlýnek tak, aby do páky padla buď jedna porce = 7g nebo dvě porce = 14g, přičemž obě varianty mají svoje tlačítko. Doba mletí se určuje po desetinách vteřin, což umožňuje maximálně přesné nastavení.
Pokud máte správně nastaveno a káva je umletá tak, aby jste mohli připravit dokonalé espresso (7g kávy stlačených vahou 20kg, 20 – 30ml nateklých do šálků za 20 – 30 vteřin), stačí jen stisknutím příslušného tlačítka zvolit, zda budete mlít na jednu či dvě porce, přiložit páku ke stroji - páka se dotkne mlýnku a sama tak aktivuje mletí a káva vám napadá přímo do páky. Pozor pokud změníte nastavení hrubosti mletí, je potřeba vždy upravit dobu mletí. Díky opravdu snadné manipulaci se však jedná o opravdu jednoduchou operaci.

Mlýnky Mahlkönig K30 ES mají jednořádkový podsvětlený displej. Při vstupu do menu (podržením obou tlačítek naráz) si pak můžete jednoduše přečíst, kolik se celkově na mlýnku připravilo porcí - číslo, které nikdy nesmažete. 
Mlýnek má zásobník na zrnkovou kávu, který pojme až 1.500g kávy a má klasickou zástrčku, jejímž polohováním necháváte kávová zrnka padat do mlýnku nebo je naopak udržíte v zásobníku. Model Mahlkönig K30 ES se dělá v barevném provedení stříbrná / antracit.

Autor: Karin, uveřejněno: 13. červne 2011 na webu kava-online.cz.

 

Takže tolik propagační článek.

Pokud budete mít cestu do brněnského Makra, uvidíte už Mahlköniga v akci. Je to radost se na něj dívat a co teprve jej používat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Facebook Facebook Twitter Twitter Youtube Youtube Instagram Instagram Foursquare Foursquare
Zásady ochrany osobních údajů Zásady ochrany osobních údajů Android App Android App iOS App iOS App