AeroPress

Skladem < 5ks
690,00 Kč
vč. DPH

Když si v kalifornské firmě Aerobie odskočili od výroby hraček na kávovou pauzu, vzniklo naprosto fantasticky jednoduché zařízení na filtraci kávy - Aeropress. Dva tubusy z kvalitního, zdravotně nezávadného plastu s odnímatelným filtrem dokáží za použití horké vody, papírového filtru a tlaku rukou připravit báječnou kávu.

Aeropress je jednoduchý a odolný, použití a údržba je velmi snadná, cena lidová. Nejen díky supermodernímu designu má po světě mnoho fanoušků. Je vhodný na cesty, do kanceláře i domů. Navíc v něm připravíte jen tolik kávy, kolik opravdu vypijete. Pomůže vám orientační značení množství na těle válce. 

Užijte si hravou přípravu kávy způsobem z 21. století!

Počet

Oblíbená metoda přípravy kávy v AeroPressu:

Vložte do plastového sítka papírový filtr, který prolijte horkou vodou. Propláchnutý filtr si dejte stranou a předehřejte si také nádobu, do které budete nápoj připravovat. Namelte si oblíbenou kávu na jemnější hrubost. Na 100 ml horké vody o teplotě v rozmezí 93°-95°C budete potřebovat 6 g kávy (na jeden obvyklý šálek kávy potřebujete 18 g kávy a 250 ml vody). Vytáhneme píst na maximum tak, aby stále těsnil. Otočíme ho částí určenou pro založení filtru nahoru a nasypeme čerstvě namletou kávu. Kávu spaříme 50 ml horké vody a necháme 30 sekund extrahovat. Následně zalijeme zbytkem vody. Promícháme, nasadíme filtr a necháme extrahovat 30 sekund. Po uplynutí času otočíme Aeropress na šálek a tlačíme píst po dobu 30 sekund. 

Součástí balení AeroPressu jsou dva válce s odnímatelným filtrem, násypka, míchátko, dávkovací odměrka, držák na papírové filtry a 350 filtrů na celý rok.